Головна » 2016 » Лютий » 20 » Над Майданом скривавилась свята вода
16:02
Над Майданом скривавилась свята вода

Пам’ять, стій, зупинись на хвилину,

Серце, від болю замри.

Згадаймо трагічну сторінку,

Згадаймо Вас, славні сини.

Євромайдан – сучасне явище всесвітнього значення. Протягом короткого часу на ньому не лише сконцентрувалася величезна енергія народу, але й відбулося одухотворення майданівців в умовах  безпосередньої загрози життю. Люди втратили страх смерті. То був духовний прорив, то подвиг в ім'я майбутнього.

Україна вила і стогнала від болю. Вона  захлиналася від крові своїх найкращих  синів. Це не час Жовтневої революції, не час Великої Вітчизняної війни. Це 2014 рік. Плаче небо,  плачуть матері, дружини, діти, плаче повсюди люд. На очах у всього світу, у центрі Києва цинічно розстрілювали беззбройних людей : студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів… Вони вийшли на мирний протест.

Невимовний біль розриває груди, а сльози застилають обличчя кожного свідомого громадянина. Убиті, покалічені і замордовані – на совісті  тих, хто віддавав  і виконував накази відстрілювати мирних громадян.

Душі загиблих завжди будуть над нами армією ангелів. В історію України вони увійшли як Небесна сотня.

18 лютого 2016року в Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №9 вшанували пам'ять героїв Небесної сотні. Учні 9-А та 10 класів підготували усний журнал «Над Майданом скривавилась свята вода», де згадали криваві події  лютого 2014 року, переглянули фрагменти фільму «Небесна сотня», слухали розповіді очевидців тих страшних подій Ясинського Сергія Броніславовича та Нечеси Віталія Володимировича. У своїх виступах вони закликали учнів бути справжніми захисниками  своєї держави, завжди пам'ятати , що вони – українці. Гості презентували книгу нашого земляка Ігоря Смаля про учасників Євромайдану.

Дуже зацікавила учнів викладка літератури про згадані події,яку підготувала завідуюча філіалом №1 центральної міської бібліотеки Малюга В.М., також вона повідомила, що в Ніжині буде вулиця Героїв Небесної сотні.

З трепетом у душі й сльозами на очах слухали рядки, які читала Зубко Аліна.

Горить свіча,  і пам'яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна пам'ятає!

Присутні в залі вшанували пам'ять усіх невинно убитих хвилиною мовчання.

Зворушливе читання поезій учнями  Черевко О., Зубко А.,  Кузуб Н., Даньком В., Крик Ю., Козел Ю., Слоницьким С., Стельникович К., Штепурою А., Котляровим Н., Кубраком Я., Гребенником Н., Кутик Д., Щіткою Я., Петренко Л., Москотіною Н. нікого не залишило байдужим.

Усе почуте й побачене в залі доводить, що гідність, відданість та патріотизм засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття.

Нам треба об'єднатись воєдино,

Бо мрії й прагнення у нас одні –

Щоб стала вільна й сильна Україна,

Ми скажемо всі разом: «Ні – війні!»

 

                                                                                                                        Л.Гулак

                                                                                                          учитель ЗОШ І-ІІІ ст. №9 

Переглядів: 466 | Додав: Алушта | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar